اعلام نتایج داوری مقالات (دوره دوم)
نتايج داوري چكيده مقالات دومين همايش ملي مسكن ايراني اعلام مي گردد. پژوهشگراني كه موفق به ارسال چكيده مقاله خود نگرديده اند مي توانند تا تاريخ 22 بهمن ماه 1396 اصل مقاله خود را براي همايش ارسال نمايند. لازم به ذكر است از آنجا كه برخي از پژوهشگران اصل مقاله خود را براي همايش فرستاده اند،نتيجه داوري آنها براي مقاله كامل و نه چكيده مقاله اعلام گرديده است.شرکت کنندگان عزیز جهت مشاهده وضعیت پذیرش مقاله خود می توانند اینجا کلیک کنند یا به پنل کاربری خود صفحه وضعیت مقاله مراجعه نمایند.
1396/11/03 ادامه مطلب


 تمدید مهلت ارسال چکیده مقالات
پژوهشگرانی که موفق به ارسال چکیده مقاله خود نگردیده اند می توانند تا تاریخ 22 بهمن ماه 1396 اصل مقاله خود را برای همایش ارسال نمایند.
1396/11/03 ادامه مطلب


 تغییر تاریخ برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی
با توجه به تلاقي تاريخ برگزاري همايش با كنكور دكتري، برگزاري همايش به روزهاي نهم و دهم اسفند ماه 1396 منتقل مي گردد.
1396/08/01 ادامه مطلب


 اعلام نتایج داوری مقالات
نتایج داوری مقالات دومین همایش ملی مسکن ایرانی اعلام می گردد.لازم به ذکر است که این لیست مربوط به مقالاتی است که تا تاریخ 5 شهریور به دبیرخانه همایش ارسال گردیده اند و از آنجایی که تاریخ برگزاری همایش به اسفند ماه 1396 موکول گردیده نتایج داوری مقالاتی که از این پس برای همایش ارسال گردند متعاقبا اعلام خواهد گردید.شرکت کنندگان عزیز جهت مشاهده وضعیت پذیرش مقاله خود می توانند اینجا کلیک کنند یا به پنل کاربری خود صفحه وضعیت مقاله مراجعه نمایند.
1396/07/25 ادامه مطلب


 تغییر تاریخ برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی
به استحضار می رساند به علت تلاقی برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی با آغاز سال تحصیلی و عدم حضور اساتید و دانشجویان در تابستان در دانشکده ها و عدم مطلع شدن نسبت به برگزاری  همایش، پژوهشگران زیادی درخواست تمدید مهلت ارسال اصل مقالات را از طریق ایمیل به اطلاع دبیرخانه همایش رسانده اند.
لذا با تصمیم جدید اخذ شده توسط اعضای کمیته علمی و اجرایی همایش تاریخ برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی در روزهای دوم و سوم اسفندماه 1396 خواهد بود
1396/07/10 ادامه مطلب


 انصراف از پذیرش و چاپ مقاله ویژه ارسال کنندگان مقاله تا قبل از تاریخ 1396/7/10
به اطلاع می رساند، با توجه به تغییر تاریخ برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی پژوهشگرانی که اصل مقاله خود را به دبیر خانه همایش ارسال نموده اما در نظر دارند آن را در رویداد علمی دیگر و یا مجله دیگری به چاپ برسانند لازم است نامه انصراف خود را حد اکثر تا 15 مهرماه 1396 به آدرس ایمیل (maskanconf@iaushiraz.ac.ir) دبیرخانه همایش ارسال نمایند.
بدیهی است در صورت عدم انصراف و چاپ مقاله در جای دیگر و نیز پذیرش در همایش و چاپ در مجموعه مقالات همایش به دلیل آنکه یک مقاله نمی تواند همزمان در دو جا به چاپ برسد کلیه عواقب احتمالی آن بر عهده مولفین خواهد بود.
1396/07/10 ادامه مطلب


 زمان اعلام داوری مقالات
به اطلاع می رساند، اعلام داوری مقالات ارسال شده به همایش در تاریخ 25 مهرماه 1396 خواهد بود و در صورت پذیرش مقالات گواهی پذیرش در تاریخ های جدید همایش (دوم و سوم اسفندماه 1396) به پژوهشگران اعطا خواهد شد.
1396/07/10 ادامه مطلب


 سخنران كليدی
به اطلاع شركت كنندگان در همايش می رساند پروفسور مصطفی بهزادفر در روز دوم همايش به عنوان سخنران كليدی ارايه ای مرتبط با كارگروه های همايش خواهند داشت.
1396/06/05 ادامه مطلب


 مکان برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی
مکان برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مرکز فارس واقع در چهارراه حافظیه ابتدای خیابان حافظ خواهد بود
1396/05/10 ادامه مطلب


 چاپ مقالات برتر همایش در مجله بین المللی
مقالات برتر همایش در مجله بین المللی International Journal of Architecture and Urban Development  به چاپ خواهد رسید.
1396/05/09 ادامه مطلب


  معرفی همایش
نیاز به مسکن یکی از اصلی ترین نیازهای انسان از بدو پیدایش تاکنون بوده است. در ابتدای حضور انسان بر روی کره زمین این نیاز به منظور ایجاد یک سرپناه در هزار سوم به عنوان یک مامن و محل آرامش و آسایش به شمار می رود. در دوران کنونی با روند افزایش جمعیت و ایجاد یک زندگی ماشینی کیفیت این مکان واجد ارزش و اهمیتی دو چندان گردیده است. در فلات ایران از دیرباز دغدغه ایجاد شهرها و بناها وجود داشته است و این دغدغه در طول زمان دچار دگرگونی زیادی گردیده است. مسکن ایرانی به مفهوم ساخت بناهای سکونتی ای که با خصوصیات و ویژگی های اقلیمی، اجتماعی– فرهنگی و اقتصادی سرزمین و ساکنان سرزمین ایران همسان باشد یک ضرورت به شمار می آید.
دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در مهرماه سال 1390 اولین همایش ملی مسکن ایرانی را برگزار نمود و از آنجا که پرداختن به این مقوله واجد اهمیتی بسیار زیاد است در نظر دارد دومین همایش ملی مسکن ایرانی را نیز زیر نظر مرکز تحقیقات معماری وشهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار نماید. بدون شک تبادل اندیشه و فکر و جهت بخشی به این اندیشه ها و ارائه راه حل ها و راهکارهای جدید و منطبق با خصوصیات و ویژگی های ایران و ایرانی می تواند در روند بهبود کیفیت ایجاد فضاهای سکونتی بهتر تاثیر عمده ای داشته باشد ، لذا این هم اندیشی و نشست برپا گردیده و قصد دارد با ایجاد فضایی سازنده و مثبت نقشی کمک کننده داشته باشد.
 
کارگروه اول: مسکن ایرانی – مبانی و مفاهیم
 • مفاهیم و تعاریف
 • ریشه های شکل گیری و تاریخچه
 • سیر تحول تاریخی مسکن ایرانی در مفهوم و کالبد
 • سیر اندیشه های ایرانی در رابطه با مسکن
 • نگاه عامیانه و تخصصی به مسکن ایرانی
 • خصوصیات و ویژگی های مسکن ایرانی
کارگروه دوم: مسکن ایرانی – فرآیند طراحی و نمونه های موردی
 • شیوه ها و روش ها در فرآیند طراحی مسکن ایرانی
 • بایدها و نبایدها در فرآیند طراحی مسکن ایرانی
 • مسکن ایرانی؛ فرم گرایی یا عملکردگرایی
 • اجزاء و عناصر مسکن ایرانی
 • تمایزبخشی مسکن ایرانی با الگوهای جهانی
 • تحلیل نمونه های موردی موفق در طراحی مسکن ایرانی
کارگروه سوم: مسکن ایرانی – شهر ایرانی
 • مسکن ایرانی و زمینه گرایی شهری
 • آسیب شناسی مسکن معاصر در بافت شهری در ایران
 • رابطه متقابل مسکن و بافت شهری در ایران
 • نقش مسکن ایرانی در شهرهای ایرانی
کارگروه چهارم: مسکن ایرانی – چالش ها و فرصت ها
 • سیاست های تامین مسکن در ایران
 • مسکن ایرانی، بافت های فرسوده و بافت های تاریخی
 • مسکن ایرانی و انگاره پایداری
 • الگوهای جدید مسکن ایرانی، پیشنهادها و راهکارها
  حاميان علمي همايش
   
 
تاریخ های مهم
مهلت ارسال چکیده مقالات: 22 دی ماه 96
اعلام داوری چکیده مقالات :  2 بهمن ماه 96
مهلت ارسال اصل مقالات: 22 بهمن ماه 96
اعلام داوری مقالات پذیرش شده:  1 اسفند ماه 96
آخرین مهلت ثبت نام : 5 اسفند ماه 96
زمان برگزاری همایش: 9 و 10 اسفندماه 96
دبیرخانه همایش
شیراز - شهر جدید صدرا - بلوار ایران - دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
تلفکس دبیرخانه همایش: 07136412487
ایمیل همایش: maskanconf@iaushiraz.ac.ir
تا همایش ...

035
برگزار کنندگان
حامیان