دریافت CD مجموعه مقالات همایش و گواهی حضور در همایش
پژوهشگر گرامی
با سلام؛
از آنجا که جنابعالی در روز برگزاری دومین همایش ملی مسکن ایرانی درخواست ثبت نام و ارایه گواهی حضور در همایش را داشته اید، به استحضار می رساند برای دریافت CD مجموعه مقالات همایش و گواهی حضور در همایش می بایست مبلغ 40000 تومان به شماره حساب 0105709617006 و شناسه واریز 2222222272 به نام معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز نزد بانک ملی ایران واریز نموده و فیش واریزی را به ایمیل همایش به آدرس maskanconf@iaushiraz.ac.ir ایمیل نمایید. حداکثر مهلت واریز پول و ارسال فیش واریزی 20 اسفند ماه 1396 می باشد. لطفا بر روی فیش واریز به صورت خوانا نام و نام خانوادگی خود را بنویسید تا گواهی همایش مطابق با آن اسم برایتان صادر گردد.
با تشکر
دبیرخانه دومین همایش ملی مسکن ایرانی
1396/12/19 ادامه مطلب


 فایل سخنرانی دکتر بهزادفر در روز همایش
جهت دریافت فایل سخنرانی دکتر بهزادفر اینجا کلیک نمایید
1396/12/14 ادامه مطلب


 برنامه دومین همایش ملی مسکن ایرانی
جهت دریافت برنامه روز همایش اینجا کلیک نمایید
1396/12/07 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره چهار
اطلاعیه شماره چهار
پژوهشگراني كه بيش از يك مقاله آنها مورد پذيرش واقع گرديده، براي دريافت گواهي پذيرش مقاله دوم به بعد مي بايست نصف هزينه ثبت نام مقاله اول را بپردازند.
1396/12/03 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره سه
اطلاعیه شماره سه
كليه پژوهشگراني كه مقالات آنان به صورت سخنراني يا پوستر پذيرش شده است، مي بايست فايلهاي خود را مطابق با فرمت مشخص شده بر روي سايت، در روز همايش ارايه كنند. مقالاتي كه به صورت سخنراني پذيرفته شده اند مي بايست حداكثر تا تاريخ 96/12/6 فايل پاورپوينت خود را براي دبيرخانه همايش ايميل (maskanconf@iaushiraz.ac.ir) كنند و مقالاتي كه به صورت پوستر پذيرفته شده اند مي بايست پرينت پوستر خود را در روز همايش همراه داشته باشند.

فایل های مورد نیاز
فرمت مقالات سخنرانی (pdf)
فرمت مقالات سخنرانی (powerpoint)
فرمت مقالات پوستر(pdf)
فرمت مقالات پوستر(powerpoint)
1396/12/03 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره دو
اطلاعیه شماره دو
به اطلاع کلیه پژوهشگرانی که مقاله آنان در همایش مورد پذیرش قرار گرفته است می رساند برای مقالاتی که بیش از یک مولف دارد، (در صورتی که برای تمام مولفین تمایل به صدور گواهی همایش دارید) صدور گواهی پذیرش منوط به پرداخت وجه ثبت نام برای هر مولف به صورت جداگانه می باشد. بدیهی است فیش پرداختی تمامی افراد می بایست تا روز جمعه 96/12/4 برای ایمیل همایش ارسال گردد.
1396/12/02 ادامه مطلب


 اطلاعیه شماره یک
اطلاعیه شماره یک
به اطلاع کلیه پژوهشگرانی که مقاله آنان در همایش مورد پذیرش قرار گرفته و البته کسانی که تمایل دارند به صورت آزاد در همایش حضور یابند می رساند، حداکثر تا روز جمعه 96/12/4 مهلت دارند تا نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام نموده و تصویر فیش واریزی را به ایمیل همایش ارسال نمایند.
1396/12/02 ادامه مطلب


 اعلام نتایج داوری مقالات
نتايج داوري مقالات دومين همايش ملي مسكن ايراني اعلام مي گردد.شرکت کنندگان عزیز جهت مشاهده وضعیت پذیرش مقاله خود می توانند اینجا کلیک کنند.
1396/12/02 ادامه مطلب


 تمديد مهلت ارسال اصل مقالات
مهلت ارسال مقالات تا تاريخ 29 بهمن ماه 1396 تمديد گرديد. اين تاريخ آخرين مهلت ارسال مقالات است و پس از آن هيچ تمديدي صورت نخواهد گرفت.
1396/11/21 ادامه مطلب


 مهلت پرداخت هزینه ها ویژه افرادی که مقالات آنها پذیرش شده است
مهلت پرداخت هزینه ها همایش تا تاریخ 5 اسفندماه تمدید گردید.بدیهی است برای افرادی که در این خصوص اقدام ننمایند گواهی صادر نخواهد شد و به نشانه انصراف تلقی خواهد شد.
جهت اطلاع از هزینه ها و شرایط پرداخت اینجا کلیک نمایید
1396/11/17 ادامه مطلب


 اعلام نتایج داوری چکیده مقالات
نتايج داوري چكيده مقالات دومين همايش ملي مسكن ايراني اعلام مي گردد. پژوهشگراني كه موفق به ارسال چكيده مقاله خود نگرديده اند مي توانند تا تاريخ 22 بهمن ماه 1396 اصل مقاله خود را براي همايش ارسال نمايند. لازم به ذكر است از آنجا كه برخي از پژوهشگران اصل مقاله خود را براي همايش فرستاده اند،نتيجه داوري آنها براي مقاله كامل و نه چكيده مقاله اعلام گرديده است.شرکت کنندگان عزیز جهت مشاهده وضعیت پذیرش مقاله خود می توانند اینجا کلیک کنند یا به پنل کاربری خود صفحه وضعیت مقاله مراجعه نمایند.
1396/11/03 ادامه مطلب


 اعلام نتایج داوری مقالات
نتایج داوری مقالات دومین همایش ملی مسکن ایرانی اعلام می گردد.لازم به ذکر است که این لیست مربوط به مقالاتی است که تا تاریخ 5 شهریور به دبیرخانه همایش ارسال گردیده اند و از آنجایی که تاریخ برگزاری همایش به اسفند ماه 1396 موکول گردیده نتایج داوری مقالاتی که از این پس برای همایش ارسال گردند متعاقبا اعلام خواهد گردید.شرکت کنندگان عزیز جهت مشاهده وضعیت پذیرش مقاله خود می توانند اینجا کلیک کنند یا به پنل کاربری خود صفحه وضعیت مقاله مراجعه نمایند.
1396/07/25 ادامه مطلب


 چاپ مقالات برتر همایش در مجله بین المللی
مقالات برتر همایش در مجله بین المللی International Journal of Architecture and Urban Development  به چاپ خواهد رسید.
1396/05/09 ادامه مطلب


  معرفی همایش
نیاز به مسکن یکی از اصلی ترین نیازهای انسان از بدو پیدایش تاکنون بوده است. در ابتدای حضور انسان بر روی کره زمین این نیاز به منظور ایجاد یک سرپناه در هزار سوم به عنوان یک مامن و محل آرامش و آسایش به شمار می رود. در دوران کنونی با روند افزایش جمعیت و ایجاد یک زندگی ماشینی کیفیت این مکان واجد ارزش و اهمیتی دو چندان گردیده است. در فلات ایران از دیرباز دغدغه ایجاد شهرها و بناها وجود داشته است و این دغدغه در طول زمان دچار دگرگونی زیادی گردیده است. مسکن ایرانی به مفهوم ساخت بناهای سکونتی ای که با خصوصیات و ویژگی های اقلیمی، اجتماعی– فرهنگی و اقتصادی سرزمین و ساکنان سرزمین ایران همسان باشد یک ضرورت به شمار می آید.
دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در مهرماه سال 1390 اولین همایش ملی مسکن ایرانی را برگزار نمود و از آنجا که پرداختن به این مقوله واجد اهمیتی بسیار زیاد است در نظر دارد دومین همایش ملی مسکن ایرانی را نیز زیر نظر مرکز تحقیقات معماری وشهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار نماید. بدون شک تبادل اندیشه و فکر و جهت بخشی به این اندیشه ها و ارائه راه حل ها و راهکارهای جدید و منطبق با خصوصیات و ویژگی های ایران و ایرانی می تواند در روند بهبود کیفیت ایجاد فضاهای سکونتی بهتر تاثیر عمده ای داشته باشد ، لذا این هم اندیشی و نشست برپا گردیده و قصد دارد با ایجاد فضایی سازنده و مثبت نقشی کمک کننده داشته باشد.
 
کارگروه اول: مسکن ایرانی – مبانی و مفاهیم
 • مفاهیم و تعاریف
 • ریشه های شکل گیری و تاریخچه
 • سیر تحول تاریخی مسکن ایرانی در مفهوم و کالبد
 • سیر اندیشه های ایرانی در رابطه با مسکن
 • نگاه عامیانه و تخصصی به مسکن ایرانی
 • خصوصیات و ویژگی های مسکن ایرانی
کارگروه دوم: مسکن ایرانی – فرآیند طراحی و نمونه های موردی
 • شیوه ها و روش ها در فرآیند طراحی مسکن ایرانی
 • بایدها و نبایدها در فرآیند طراحی مسکن ایرانی
 • مسکن ایرانی؛ فرم گرایی یا عملکردگرایی
 • اجزاء و عناصر مسکن ایرانی
 • تمایزبخشی مسکن ایرانی با الگوهای جهانی
 • تحلیل نمونه های موردی موفق در طراحی مسکن ایرانی
کارگروه سوم: مسکن ایرانی – شهر ایرانی
 • مسکن ایرانی و زمینه گرایی شهری
 • آسیب شناسی مسکن معاصر در بافت شهری در ایران
 • رابطه متقابل مسکن و بافت شهری در ایران
 • نقش مسکن ایرانی در شهرهای ایرانی
کارگروه چهارم: مسکن ایرانی – چالش ها و فرصت ها
 • سیاست های تامین مسکن در ایران
 • مسکن ایرانی، بافت های فرسوده و بافت های تاریخی
 • مسکن ایرانی و انگاره پایداری
 • الگوهای جدید مسکن ایرانی، پیشنهادها و راهکارها
  حاميان علمي همايش
   
 
تاریخ های مهم
مهلت ارسال چکیده مقالات: 29 بهمن ماه 96
اعلام داوری چکیده مقالات :  2 بهمن ماه 96
مهلت ارسال اصل مقالات: 29 بهمن ماه 96
اعلام داوری مقالات پذیرش شده:  1 اسفند ماه 96
آخرین مهلت ثبت نام : 5 اسفند ماه 96
زمان برگزاری همایش: 9 و 10 اسفندماه 96
دبیرخانه همایش
شیراز - شهر جدید صدرا - بلوار ایران - دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
تلفکس دبیرخانه همایش: 07136412487
ایمیل همایش: maskanconf@iaushiraz.ac.ir
تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان